Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

NOC MUZEÓW 2021

Zobacz Moje Muzeum - Wieczorne nastroje 

Jak mogły wyglądać wnętrza pszczyńskiej rezydencji, gdy jej ostatni mieszkańcy oddawali się wieczornym zajęciom  i rozrywkom? Rozświetlone wspaniałymi żyrandolami sale paradne, pełne gwaru i rozmów, albo apartamenty prywatne, eleganckie, wygodne, otulone delikatnym światłem kandelabrów, kinkietów i blasku ognia w kominku.

W Noc Muzeów do pszczyńskiej rezydencji zapraszamy 15 maja o g. 20.00 na nocne zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie online. Choć nie spotkamy się razem na ekspozycji, za pośrednictwem Internetu pokażemy Wam szczegóły wystawy „Wnętrz XIX i XX-wiecznych”, które często umykają naszej uwadze.

Krótki film oddający klimat zamkowych komnat po zmroku, przygotowany został specjalnie na tegoroczną Noc Muzeów. Jego premiera odbędzie się na Facebooku  oraz kanale YouTube, gdzie znajdziecie dużo więcej ciekawych materiałów, powstałych w większości w ostatnim roku naszej działalności. W ramach wydarzenia udostępnimy również wybrane zdjęcia wykonane przy okazji realizacji filmu. Zachęcamy do ich szczegółowego oglądania. Zdjęcia można pobrać i wykorzystać np. jako tło do wideokonferencji.

Kiedy i gdzie:  15 maja, g. 20.00, online, FacebookYouTube 
Facebook: www.facebook.com/zamekpszczyna 
YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=qCMIQJWH7k4

 

 
wszystkie aktualności